Dossier
Financiën & begroting
Data en bronnen rond financiën & begroting in Terschelling — over thema’s heen gebundeld.
Geen P&C-begroting (lasten, baten, schuldquote) in de open data; wel heffingen, WOZ en inkomenscijfers.
Overzicht
Mijn DossiersOpvallend
Terschelling valt op door:
- Kerncijfers (CBS): 87 % onder het provinciaal gemiddelde van 37.946 inwoners
- Arbeidsmarkt (CBS): 86 % onder het provinciaal gemiddelde van 19.665
Indicatoren
Kerncijfers (CBS)
4.923 inw.; 2.652 hh; 2.360 won.; 56/km² (2025)
onder gem.: min 971 · gem 37.946 · max 129.973
WOZ (CBS)
456 × €1.000 (2025)
Arbeidsmarkt (CBS)
1045 vestigingen (2025)
onder gem.: min 540 · gem 19.665 · max 67.630
Gemeentelijke heffingen (CBS)
€ 2.353/inwoner (2026)
Besteedbaar inkomen (CBS)
€ 53.200 (2024)
Besteedbaar inkomen, mediaan (CBS)
€ 42.200 (2024)
Gestandaardiseerd inkomen (CBS)
€ 39.200 (2024)
Indicatoren
| Kerncijfers (CBS) | Kerncijfers regio | Gemeente Terschelling | 4.923 inw.; 2.652 hh; 2.360 won.; 56/km² | 2025 |
| WOZ (CBS) | Woningvoorraad & Prijzen | Gemeente Terschelling | 456 × €1.000 | 2025 |
| Arbeidsmarkt (CBS) | Arbeidsmarkt & Vacatures | Gemeente Terschelling | 1045 vestigingen | 2025 |
| Gemeentelijke heffingen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Terschelling | € 2.353/inwoner | 2026 |
| OZB woningen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Terschelling | Geen data (bijwerking) | — |
| OZB niet-woningen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Terschelling | Geen data (bijwerking) | — |
| Rioolheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Terschelling | Geen data (bijwerking) | — |
| Afvalstoffenheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Terschelling | Geen data (bijwerking) | — |
| Parkeerheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Terschelling | Geen data (bijwerking) | — |
| Toeristenbelasting (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Terschelling | Geen data (bijwerking) | — |
| Secretarieleges (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Terschelling | Geen data (bijwerking) | — |
| Leges wonen en bouwen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Terschelling | Geen data (bijwerking) | — |
| Besteedbaar inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Terschelling | € 53.200 | 2024 |
| Besteedbaar inkomen, mediaan (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Terschelling | € 42.200 | 2024 |
| Gestandaardiseerd inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Terschelling | € 39.200 | 2024 |